Adriaen Isembrandt, hans krets
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
100 000-150 000 SEK
ADRIAEN ISEMBRANDT
hans krets, Antwerpen skola, omkring 1500
Kristi klagomål
Olja på pannå, 28 x 19,5 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 5939
1436
2019-06-12