Armband 18 k guld pärlor och diamanter
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
10 000-12 000 SEK
ARMBAND, 18 k röd/vitguld, omkring 1930-tal, mitten med dekor av 7 odlade halvpärlor i dosering samt 30 små gammalslipade diamanter, millegriffe, halvledad länk, säkerhetskedja ej öppningsbar, stämplar saknas, längd 15,5 cm, vikt 10,8 g
1224
2019-06-12