Bartholomeus Spranger, hans efterföljare, Jupiter
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-18 000 SEK
BARTHOLOMEUS SPRANGER
hans efterföljare
Jupiter och Antiope
Monogramsignerad TS och daterad 1724. Olja på koppar, 20 x 28,5 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Inköpt i München 1918, vidare i arv till nuvarande ägare
1449
2019-06-12