Bordslampa, Restauration
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
BORDSLAMPA, Restauration, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons och mässing, basen med akantusornamentik, emblem av lagerkransar, slät pelare krönt av akantuskapitäl, genombruten dekor av palmetter, höjd 123,5 cm, ställvis slitage, omarbetad rovoljelampa
1037
2019-06-12