Byrå, gustaviansk
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk, västsvensk, fanerad med alrot och alm, beslag av mässing, skiva med kälning, övre låda och sidor med rombmotiv inom friser och fält, svärtad list, samkomponerad front med fält, draghandtag med fleurong och pärlstav, snedställda hörn, avsmalnande ben, nyckel medföljer, höjd 84, 101 x 55 cm, obetydligt slitage
1071
2019-06-12