Byrå, stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med alm, fruktträ och valnöt, förgyllda mässingsbeslag, skiva och sidostycken med parkettläggning, lådor med friser och fält, nyckelskyltar med drake, draghandtag i naturalistisk stil, nyckel medföljer, höjd 80, 92 x 53 cm, fanérlagningar
1082
2019-06-12