Dosa silver niellodekor Wien
Klubbat för:
4000 SEK
Utropspris
6 000-8 000 SEK
DOSA, mästare JK, Prag 1800-talets slut, rektangulär med runda hörn, niellodekor av på locket en hund som jagar en hjort och i övrigt geometriskt mönster, invändigt förgylld, 10,2x4 cm, höjd 3 cm, vikt 120 g
1174
2019-06-12