Klubbat för:
10000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
ENGELSK SKOLA
1800-tal
Sydländsk flicka med krus
Monogramsignerad och daterad 1854. Olja på uppklistrad duk, 38 x 32 cm.
PROVENIENS
Kunglig hovleverantör Thomas McLean, Dealer in Works of Art, London
1417
2019-06-12
Gör en kostnadsfri värdering här