Esther Kjerner, Terrinen
Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ESTHER KJERNER
1873-1952
Terrinen
Signerad och daterad E. Kjerner 1941. Olja på duk fäst på pannå, 46 x 55 cm.
PROVENIENS
Gösta Stenman
Svensk privatsamling
LITTERATUR
Otto G. Carlsund, Lindgren - Fridell, Esther Kjerners Konst, avbildad helsida sidan 23
1323
2019-06-12