Fåtöljer, gustavianska stockholmsarbeten
Klubbat för:
32000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, förgyllda, medaljongformad rygg, sarger med bandfläta, volutformade armlän, dekor av hörnfleuroner, svängda frontsarger, avsmalnande kannelerade ben, sitthöjd 41 cm, smärre lagningar
1034
2019-06-12