Hans Dahl, Sommermorgen
Klubbat för:
70000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
HANS DAHL
Norge 1849-1937
Sommermorgen
Signerad Hans Dahl, Berlin. Olja på duk, 100 x 60 cm
PROVENIENS
Gåva från Gunnar Engellau, Volvochef i Sverige på 1950-70-talet, till nuvarande ägares far, New York, december 1961.
1408
2019-06-12