Hilma Persson-Hjelm, 2 figuriner, Rörstrand
Klubbat för:
5500 SEK
Utropspris
4 000-5 000 SEK
HILMA PERSSON-HJELM, "Jössehärad", 2 figuriner, Rörstrand 1910-tal, flicka klädd i Jösse Härads dräkt, handmålad polykrom dekor, signerade i formen H. Persson och stämpelmärkta Rörstrand Jössehärad, höjd 22 cm
1395
2019-06-12