Johan Krouthén, Landskap med porlande bäck
Klubbat för:
70000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
JOHAN KROUTHÉN
1858-1932
Landskap med porlande bäck
Signerad och daterad Johan Krouthén 1912. Olja på duk, 72 x 104,5 cm
PROVENIENS
Företaget Luxor, Motala, Sverige
Se länk härnedan
http://arneenra.se/luxor-nokia.html
1302
2019-06-12