Melchior De Hondecoeter, hans efterföljare
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
15 000-20 000 SEK
MELCHIOR DE HONDECOETER
hans efterföljare, omkring 1700
Kamp mellan tupp och kalkon
Olja på duk, 99 x 124 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
I familjens ägo sedan 1950-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.
1466
2019-06-12