Otto Didrik Ottesen, Blomsterstilleben
Klubbat för:
110000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
OTTO DIDRIK OTTESEN
Danmark 1816-1892
Blomsterstilleben
Signerad och daterad O.D. Ottesen 1847. Olja på pannå, 69 x 56 cm.
Enligt äldre etikett på ramens baksida "Udstillet paa Charlottenborg 1847 - Tilkjendt den Neuhausenske Premie"
UTSTÄLLD
Charlottenborg Slot, Danmark, 1847
1401
2019-06-12