Pelle Swedlund, Solnedgång i Skärgården

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

PELLE SWEDLUND
1865-1947
Solnedgång i Skärgården med fyr
Olja på pannå, 21 x 27 cm.
På baksidan "Fyren" (The Lighthouse")
Utförd omkring 1900.

PROVENIENS
I arv inom konstnärens familj fram till 2019

1286

2019-06-12