Skrivbord, stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

42000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

SKRIVBORD, stockholmsarbete i rokoko, svärtat trä, förgyllda beslag i mässing, uppsats med fack och lådor, skinnklädd skiva, ena långsidan med tre lådor, svängda ben med fotbeslag, nyckel medföljer, höjd 107, 145 x 72 cm, slitage, renoverat och kompletterat, uppsatsen senare

1020

2019-06-12