Skrivbord, stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
42000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
SKRIVBORD, stockholmsarbete i rokoko, svärtat trä, förgyllda beslag i mässing, uppsats med fack och lådor, skinnklädd skiva, ena långsidan med tre lådor, svängda ben med fotbeslag, nyckel medföljer, höjd 107, 145 x 72 cm, slitage, renoverat och kompletterat, uppsatsen senare
1020
2019-06-12