Vinkylare, 1800-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
VINKYLARE, ett par, 1800-tal, förgylld mässing, genombruten dekor av blad- och växtornamentik, uppsvängda hänklar med dekor av snäckor och fleuronger, lösa blåmålade plåtinsatser, höjd 20, inre diameter 13 cm, smärre slitage
1114
2019-06-12