Arkiv

Klassiska - Page 24

Wilhelm von Gegerfelt, Gondoljärer i Venedig

Ture Ander, Blomsterstilleben astrar och gladioler

Egbert II van Heemskerck, Krogscen

Ring platina gammalslipade diamanter

Miniatyrmålning ur Karl Asplunds samling

Ture Ander, Porträtt

Ture Ander, Porträtt

Brosch/clip 18 k vitguld

Brosch/clip 18 k vitguld

Örhängen, 1 par diamanter och safirer

Wiwen Nilsson, brosch, förgyllt silver

Pelle Swedlund, Solnedgång i Skärgården

Nils Kreuger, Höskrindor, Varberg

Armring, 18 k guld, stämplad Verona, Italien