Arkiv

Klassiska - Page 33

Karott med lock, uppläggningsfat, af Wirsén

Mattallrikar, 14 st, af Wirsén

Fontänskulptur, omkring 1900

Fontänskulptur, omkring 1900

Brosch 18 k guld rubiner

Brosch 18 k guld rubiner

Brosch 18 k vitguld diamanter

Brosch 18 k vitguld diamanter

Byst, 1800-talets första hälft, Charles X

Trädgårdsurnor, 1800-talets tredje kvartal

Mikromosaik, 1800-tal, Grand Tour souvenir

Brosch/dubbelclip platina diamanter

Ljusstakar, South Staffordshire

Dekorelement, barock

Dekorelement, barock

Bidjar från 1920-talet

Bidjar från 1920-talet