Albert Berg, Marin - Golfo di Napoli

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000-15 000 SEK

JOSEF ALBERT SOULT BERG
1832-1916
Marin - Golfo di Napoli
Signerad och daterad Albert Berg 1863. Olja på duk, 60 x 87 cm.

Möjligen identisk med målning utställd på Akademiens utställning 1863, katalognr 20.

2397

2019-12-10