Arthur John Elsley, Grönskande landskap

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-80 000 SEK

ARTHUR JOHN ELSLEY
England 1860-1952
Grönskade landskap med lekande barn och hund
Signerad och daterad Arthur J Elsley 1905. Olja på duk, 101 x 50 cm

PROVENIENS
Funnits inom familjens ägo sedan 1970-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.

2448

2019-12-10