Arthur John Elsley, Grönskande landskap
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
60 000-80 000 SEK
ARTHUR JOHN ELSLEY
England 1860-1952
Grönskade landskap med lekande barn och hund
Signerad och daterad Arthur J Elsley 1905. Olja på duk, 101 x 50 cm
PROVENIENS
Funnits inom familjens ägo sedan 1970-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.
2448
2019-12-10