August Hagborg, Ostronplockerska

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

AUGUST HAGBORG
1852-1921
Ostronplockerska
Signerad Hagborg, olja på duk, 92,5 x 65 cm.

PROVENIENS
Funnits inom familjens ägo sedan slutet av 1950-talet eller början av 1960-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.

2324

2019-12-10