August Hagborg, Ostronplockerska
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
AUGUST HAGBORG
1852-1921
Ostronplockerska
Signerad Hagborg, olja på duk, 92,5 x 65 cm.
PROVENIENS
Funnits inom familjens ägo sedan slutet av 1950-talet eller början av 1960-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.
2324
2019-12-10