Bägare, silver, Königsberg 1689

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

BALTHASAR KEUCKS, bägare, Königsberg 1689, rund, nedåt avsmalnande, heltäckande, driven dekor av akantus, i botten gravyr "IOS: Wm 1688", höjd 17 cm, mynningens diameter 12 cm, vikt 261 g, lagningar, bucklor

2290

2019-12-10