Bägare, silver, Königsberg 1689
Klubbat för:
10000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
BALTHASAR KEUCKS, bägare, Königsberg 1689, rund, nedåt avsmalnande, heltäckande, driven dekor av akantus, i botten gravyr "IOS: Wm 1688", höjd 17 cm, mynningens diameter 12 cm, vikt 261 g, lagningar, bucklor
2290
2019-12-10