Bergère, Louis XVI, J-B Lelarge
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
JEAN-BAPTISTE III LELARGE (mästare i Paris 1775-1802), bergère, parisarbete i Louis XVI, signerad J*B*LELARGE, träskuren dekor i rödbok, uppsvängd rygg, volutformade armlän, hörnfleuronger, svängd frontsarg, kannelerade avsmalnande ben, sitthöjd 44 cm, smärre lagningar
2079
2019-12-10