Brickbord, empire

Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire
Brickbord, empire

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

BRICKBORD, empire, mahognyfanerat på stomme av furu, genombruten bård av brännförgylld mässing, bricka av lackerad plåt med mytologiskt motiv, ställ med rundade hörn, utdragbara ljusbrickor, svängda ben med fotavslut i form av tassar, sockel med hjultrissor av mässing, höjd 77, 74 x 56 cm, ställvisa fanérskador och lagningar, brickan med fläckar och krackelyr

PROVENIENS:
Stopalo

2050

2019-12-10