Byst, 1800-talets mitt, Octavianus

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

BYST, Italien 1800-talets mitt, Grand Tour souvernir, föreställande den unge Gaius Octavianus känd som kejsar Caesar Augustus (63 f.Kr.- 14 e.Kr.), carraramarmor, total höjd 56 cm, sockeln med nagg

2231

2019-12-10