Carl Holsöe, Interiör med broderande kvinna
Klubbat för:
47000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
CARL HOLSÖE
Danmark 1863-1935
Interiör med broderande kvinna
Signerad C Holsöe. Olja på pannå, 47 x 47 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Stockholm 2002, katalognr 364
Christie's, London 2008, katalognr 108
2437
2019-12-10