Clara Löfgren, Återkomsten
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
18 000-20 000 SEK
CLARA LÖFGREN
1843-1923
Återkomsten - Sorg
Signerad och daterad Clara Löfgren 1875. Olja på duk, 60 x 48 cm.
PROVENIENS
Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm
UTSTÄLLD
Sannolikt identisk med målning utställd på Konstakademien 1875, katalognr 174, med titeln "Sorg"
2346
2019-12-10