Clara Löfgren, Återkomsten

Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten
Clara Löfgren, Återkomsten

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

CLARA LÖFGREN
1843-1923
Återkomsten - Sorg
Signerad och daterad Clara Löfgren 1875. Olja på duk, 60 x 48 cm.

PROVENIENS
Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm

UTSTÄLLD
Sannolikt identisk med målning utställd på Konstakademien 1875, katalognr 174, med titeln "Sorg"

2346

2019-12-10