Ernfried Wahlqvist, Utsikt från Lyran, Mälarhöjden

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

ERNFRIED WAHLQVIST
1814-1895
Utsikt från Lyran, Mälarhöjden, mot Stockholm
Signerad och daterad W 1881. Olja på duk, 64,5 x 97 cm.

2366

2019-12-10