Fat, fajans, Rörstrand 1771
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
6 000-8 000 SEK
FAT, rokoko, Rörstrand 1771, fajans, konturerat brätte, målad dekor av ströblommor i sepia, grönt, svart, blått och grönt, signerat och daterad RörSt 20/6 71 12 RK (Riksdaler Kopparmynt) samt målarsignatur CE (Carl Eric Löfström) 1/4 N, 50 x 38 cm, lagningar
2179
2019-12-10