Fontänskulptur, av Gustav Malmström

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

GUSTAV MALMSTRÖM (1887-1980): Kvinna med fisk - fontänskulptur, signerad och daterad Gustav Malmström 1939, grönpatinerad brons, höjd 136 cm
Gjutarmärkt J.N. Rosengren Fud. Limhamn

PROVENIENS:
Stopalo

2221

2019-12-10