Fontänskulptur, av Gustav Malmström
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
GUSTAV MALMSTRÖM (1887-1980): Kvinna med fisk - fontänskulptur, signerad och daterad Gustav Malmström 1939, grönpatinerad brons, höjd 136 cm
Gjutarmärkt J.N. Rosengren Fud. Limhamn
PROVENIENS:
Stopalo
2221
2019-12-10