Hugo Simberg, Klippudden

Hugo Simberg, Klippudden
Hugo Simberg, Klippudden
Hugo Simberg, Klippudden
Hugo Simberg, Klippudden

Klubbat för:

7500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

HUGO SIMBERG
Finland 1873-1917
Klippudden
Signerad Hugo Simberg fecit. Etsning, 15 x 12,5 cm.

LITTERATUR
Heikki Malme: Hugo Simberg grafik, nr 232, Konstmuseet i Ateneum publikationer 1989.

2444

2019-12-10