Konsolbord, sengustavianskt

Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt
Konsolbord, sengustavianskt

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sarger med pärlstav och fält med porfyrimitation, hörnfleuronger, fronten med adlig rangkrona, avsmalnande kannelerade ben, undersidan med samtida märkning Beskow, skiva av carraramarmor, höjd 82, 75 x 46 cm, smärre dekorskador

2129

2019-12-10