Ljusstakar, Louis XVI

Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI
Ljusstakar, Louis XVI

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i Louis XVI, brännförgylld brons och carraramarmor, tripodformad bas, ljushållare i form av pilkoger, ställ med voluter och tassformade fotavslut, höjd 27 cm, smärre slitage, ställvisa avslag, mindre spricka

2085

2019-12-10