Ljusstakar, Louis XVI
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i Louis XVI, brännförgylld brons och carraramarmor, tripodformad bas, ljushållare i form av pilkoger, ställ med voluter och tassformade fotavslut, höjd 27 cm, smärre slitage, ställvisa avslag, mindre spricka
2085
2019-12-10