Ljusstakar, Restauration
Klubbat för:
19000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sannolikt parisarbeten, Restauration, matterade och polerade brännförgyllda och mörkpatinerade, fotplatta med dekor av bladstav, lyror och blomornament mot pikerad botten, räfflad pelare med växtornamentik på basen, ljuspipor med druvklassar, lösa manschetter, höjd 24,5 cm
2087
2019-12-10