Ljusstakar, Restauration

Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, sannolikt parisarbeten, Restauration, matterade och polerade brännförgyllda och mörkpatinerade, fotplatta med dekor av bladstav, lyror och blomornament mot pikerad botten, räfflad pelare med växtornamentik på basen, ljuspipor med druvklassar, lösa manschetter, höjd 24,5 cm

2087

2019-12-10