Ljusstakar, sengustavianska stockholmsarbeten
Klubbat för:
19000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, brännförgylld mässing, carraramarmor, fyrkantig sockel, montering med roulettedekor, kolonnformat postament med lejonmaskaroner behängda med kedjor, krönt av urnformad ljuspipa med godronnerad botten, höjd 27,5 cm, smärre nagg, en maskaron kompletterad
2210
2019-12-10