Meissen, 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
MEISSEN, 1800-talets andra hälft, figurgrupp, allegorisk scen, signerad med Meissen-märket i blått samt inristat No 32, polykromt bemålat porslin, höjd 39, längd 36, djup 21 cm, smärre avslag och nagg
2212
2019-12-10