Olof Hermelin, Grönskande sommarlandskap vid sjö

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-30 000 SEK

OLOF HERMELIN
1827-1913
Grönskande sommarlandskap vid sjö
Signerad och daterad O Hermelin 1897. Olja på duk, 57 x 98 cm.

PROVENIENS
Företaget Luxor, Motala, Sverige

Se länk
http://arneenra.se/luxor-nokia.html

2408

2019-12-10