Olof Hermelin, Grönskande sommarlandskap vid sjö
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
20 000-30 000 SEK
OLOF HERMELIN
1827-1913
Grönskande sommarlandskap vid sjö
Signerad och daterad O Hermelin 1897. Olja på duk, 57 x 98 cm.
PROVENIENS
Företaget Luxor, Motala, Sverige
Se länk
http://arneenra.se/luxor-nokia.html
2408
2019-12-10