Pipa, 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

3 000-4 000 SEK

PIPA, 1800-talets första kvartal, porslin, brännförgylld mässing, förgylld och målad polykrom dekor av blomsterkrans och texten Palmié, locket med genombruten dekor och Medusa Rondanini, höjd 10,5, längd 77 cm, smärre slitage

2172

2019-12-10