Robert Thegerström, Sommardag i trädgården

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

18 000-20 000 SEK

ROBERT THEGERSTRÖM
1857-1919
Sommardag i trädgården
Signerad och daterad med dedikation: Robert Thegerström till fröken Betty Nathanson Dalarö 17/8 1885

Möjligen föreställer akvarellen den 26 åriga Betty Nathanson (född 1859), gift med Johan Pihl

2320

2019-12-10