Robert Thegerström, Sommardag i trädgården
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
18 000-20 000 SEK
ROBERT THEGERSTRÖM
1857-1919
Sommardag i trädgården
Signerad och daterad med dedikation: Robert Thegerström till fröken Betty Nathanson Dalarö 17/8 1885
Möjligen föreställer akvarellen den 26 åriga Betty Nathanson (född 1859), gift med Johan Pihl
2320
2019-12-10