Sebastian Bourdon, hans krets Porträtt avfältherre

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

SEBASTIAN BOURDON
hans krets, omkring 1680
Porträtt av fältherre
Olja på duk, 75 x 64 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Inköpt i konsthandel i Södermanland på 1980-talet, vidare i arv till nuvarande ägare

2460

2019-12-10