Sebastian Bourdon, hans krets Porträtt avfältherre
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
SEBASTIAN BOURDON
hans krets, omkring 1680
Porträtt av fältherre
Olja på duk, 75 x 64 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Inköpt i konsthandel i Södermanland på 1980-talet, vidare i arv till nuvarande ägare
2460
2019-12-10