Severin Nilsson, Gårdsexteriör

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

SEVERIN NILSON
1846-1918
Gårdsexteriör med flicka och sugga
Signerad Severin Nilson. Olja på duk, 63 x 88 cm

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, hösten 2016, katalognr 3074

2421

2019-12-10