Skåp, Louis XVI, Frankrike
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
NOTSKÅP, parisarbete i Louis XVI, signerad H BACHELLER, stämplad JME, fanerad med valnöt, jakaranda, lönn med flera träslag, trofémotiv centralt med fanor, musikinstrument och rosetter, fothylsor av mässing, inredning med hyllor, skiva av gråröd marmor, nyckel medföljer, höjd 81 cm, 98 x 53 cm, mindre fanérbortfall, renoverad, skivan lagad
2077
2019-12-10