Skåp, Louis XVI, Frankrike

Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike
Skåp, Louis XVI, Frankrike

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

NOTSKÅP, parisarbete i Louis XVI, signerad H BACHELLER, stämplad JME, fanerad med valnöt, jakaranda, lönn med flera träslag, trofémotiv centralt med fanor, musikinstrument och rosetter, fothylsor av mässing, inredning med hyllor, skiva av gråröd marmor, nyckel medföljer, höjd 81 cm, 98 x 53 cm, mindre fanérbortfall, renoverad, skivan lagad

2077

2019-12-10