Sked, silver, 1600-tal

Sked, silver, 1600-tal
Sked, silver, 1600-tal
Sked, silver, 1600-tal
Sked, silver, 1600-tal
Sked, silver, 1600-tal
Sked, silver, 1600-tal

Klubbat för:

4500 SEK

Utropspris

5 000-6 000 SEK

SKED, ostämplad, Sverige 16/1700-tal, ovalt blad med graverad dekor, plant skaft avslutad i kronknopp, längd 12,5 cm, 34 g

2288

2019-12-10