Springbrunn, 1900-talets början

Klubbat för:

29000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

SPRINGBRUNN, 1900-talets början, i form av kar buret av kolonner med kompositkapitäl, nischer med musicerande putti, karet med dekor av fruktfestonger och maskaroner, komposit, senare sockel medföljer, total höjd 94 cm, ställvisa dekorskador och lagningar, utomhuspatina

2197

2019-12-10