Springbrunn, 1900-talets början
Klubbat för:
29000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
SPRINGBRUNN, 1900-talets början, i form av kar buret av kolonner med kompositkapitäl, nischer med musicerande putti, karet med dekor av fruktfestonger och maskaroner, komposit, senare sockel medföljer, total höjd 94 cm, ställvisa dekorskador och lagningar, utomhuspatina
2197
2019-12-10