Stormlyktor, Alexander II, Ryssland
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-18 000 SEK
STORMLYKTOR, ett par snarlika, Alexander II, Ryssland, märkta med kyrilliska bokstäver Gordeev i Moskva, förgylld mässing, kupor i klarglas med blå mynningskant, klockformad bas med rak stam, bajonettfattning med fjäder, botten med blytyngd, höjd 48,5 cm, fjäderplattor saknas
PROVENIENS:
Svensk privatsamling, England
2201
2019-12-10