tillskriven Cesare Fracanzano, Aposteln Petrus
Klubbat för:
95000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
CESARE FRACANZANO
Italien, ca 1616- efter 1653, tillskriven
Aposteln Petrus
Olja på duk, 76,5 x 63,5 cm
På baksidan märkt med stämpel, nr 17
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Inköpt i Spanien på 1930-talet
Vi tackar Pr Nicola Spinosa för hjälp med katalogiseringen av denna målning.
2463
2019-12-10