Trädgårdsurna, 1800-talets slut
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-talets slut, hänklar i form av bevingade sjöjungfrur, botten med akantusdekor, bly, postament av stengods, tre delar, dekor av kymation, bandfläta och fleuronger, total höjd 173, 43 x 43 cm, urna med slitage, foten med lagningar, postament med nagg, avslag och smärre lagningar
2214
2019-12-10