Urnor, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

13000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

URNOR, ett par, 1800-talets andra hälft, sannolikt Baccarat, förgylld brons och skärslipat glas, bas och mynning med lagerstav, hänklar av växtornamentik och svanhuvuden, höjd 26 cm

2209

2019-12-10